Analiz

PETROL ÖZELLEŞTİRME SIRASI İRAN’DA/ H.HÜSEYİN KAHVECİ YAZDI…

HÜSEYİN HAKKI KAHVECİ/ TÜRKİYE ESAD'A VURAMAZ

 

Atabey H.Hakkı Kahveci

Kesinlikle demokrasi havariliği bugün yaşananları izah edemez. Avrupa ve Amerika 2. Dünya Savaşı’nın yarattığı yıkımdan ders almamış olacak ki sağa, sola saldırma ve dizayn etme operasyonlarını son 20 yıldır aralıksız ve ahlaksızca sürdürüyor.

İla hakikat bu savaş önümüzde ki dönemde daha farklı ülkelerde yine aynı şekilde senaryolarla servis edilerek yüz yıl önce Osmanlı Coğrafyası olan bu topraklar ne acıdır ki yüz yıl sonra yine aynı savaş, kan ve gözyaşı ile karşı karşıya kalıyorlar. 2011 yılında Kuzey Afrika’da “halklar ayaklandığında” birileri devrem diye sevinç çığlıkları atarken bütün bu halk hareketlerinin halkın kendi iradesi ile oluşan hareketler olmadığı zengin petrol ve gaz yataklarına sahip ülkelerin halkaları isyana teşvik edilerek bu beyanda yaşanacak olan krizden fayda sağlamaya yönelik bu enformasyon savaşını dünya çapında kaybettik. Burada yine yanılmayan bizler, Libya’nın resmi işgal törenini  televizyonlarımızın başında pür dikkat canlı olarak  seyrettik.

Bazılarının Armegedon, bazılarının 3. Dünya Savaşı, Müslümanların ise Melhame-i Kübra olarak isimlendirdiği o büyük savaş sanırım kapımızda gibi.

Ortadoğu bölgesinde meydana gelen olaylar sürecin Hadis-i Şeriflerde belirtildiği gibi, Talmud denilen kitapta yazıldığı gibi işletiliyor olması dikkatimi çekiyor.

Melhame-i Kübra (Büyük Kıyım), kelime manası olarak “çok büyük ve çok kanlı” anlamına gelmektedir.

İbranicede har-megido, Megido dağıdır. Burası Yahudiler ve Evanjeliklerin kıyamet savaşının kopacağına inandıkları yerdir. Akdeniz’den 15 mil içeride, Telaviv’den 55 mil kuzeydedir.

Bugün Trump yönetiminin çoğunluğu Evangelistlerden oluşuyor.

Kitabı Mukaddes’te (16/16): “ve o, onları hep birlikte İbranicede Armagedon denilen bir yerde topladı” denilmektedir Vahiy’de.

Bu savaşı nükleer savaş şeklinde yorumlayanlar vardır, Ezekiel 38 ve 39. bölümleri temel alarak: “Çok şiddetli yağmurlar ve dolu, yangınlar ve kükürdün kaynaması, dağların düşmesi ve yüksek kayaların çöktüğü depremler.”

Hıristiyan inanışında bu savaşa Armagedon adı verilmektedir.

İslam eskatolojisinde ise ahir zamanda gerçekleşeceğine inanılan, Mehdi’nin ilk zuhurunun olacağı, Amik Ovasında başlayacak, çok büyük ve çok kanlı geçecek olan ve “Büyük Kıyım” anlamına gelen savaştır. Ahir zaman savaşlarının ilki ve en büyüğüdür.

Peygamberimiz Muhammed Mustafa (SAV) şöyle demiştir: “Siz Yahudilere karşı savaşmadıkça ve bu savaşları, bir kaya parçası gerisine saklanan bir Yahudi -‘Ey Müslümanlar benim arkamda Yahudi var, öldürün onu ‘ deyinceye kadar sürdürmedikçe hüküm günü gelmiş olmayacaktır”

 

İslam’da Deccal denilen büyük fitneden bahsedilirken, Peygamberimizden önceki bütün peygamberlerin ümmetlerine bundan bahsettiğini bildirmiştir. Deccal dünyaya şerri hakim kılmak için savaşacak ve haşa “Rablık” iddiasında bulunacaktır.

İslam kaynakları 70 bin Yahudi’nin Deccal’e tabi olacağını yazar. Deccal’in çıkışı ve İsa’nın ikinci defa avdet etmesinden önce Mehdi’nin çıkışı olacaktır. Bu çıkışın hemen öncesinde çok büyük ve çok kanlı bir savaş olacaktır.

Bu savaşın gerçekleşeceği yer atların diz kapaklarına kadar kana gömüleceği haber verilen Amik Ovası’dır.

Burada 80 tümen Müslüman ordusu ile 80 tümen Evangelist – Siyonist  ordusunun yani bir milyona bir milyonluk iki ordunun birbirine gireceğine inanılmaktadır.

80 tümenlik Müslüman  ordusunun 17 tümeninin tamamen Türkler’den oluşacağı belirtilmiştir. İslam ordusunun komutanlığını Mehdi yapacak ancak kendisinden çok az kişi haberdar olacak; herkesçe bilinmeyecektir.

Amik Ovası Torosların eteklerinde yer almaktadır.

Yani Büyük savaş kapımızda gibi.

Türk milleti bu duruma , dinsel temelli beyni melekeleri çalışmayan ve bir komuta merkezinden kontrol edilen  yapılar tarafından teslim alınarak getirildi .

Bu yapılar kim diye sorarsanız . SİYASİ PARTİLER .

Bu savaş için hazırlıklarını yapan AKP ` liler , Mehdi sancağı açarak insanları savaşa sürmeye hazırlanıyorlar .

Bunun çok işaretleri ortada . Üçüncü dünya savaşı için en önemli teori !

ABD ve İsrail ittifakının İran hedefli bir saldırı başlatması . Dünya üzerinde 250 milyon Şİİ müslüman olduğunu düşünürsek , karmaşanın ne olacağını hepimizin idrak etmesi gerekiyor .

Derken  ! Bir anda rota İran ` a döndü. Sürecin önemli mimarı olan İSFAHAN YAHUDİLERİ ! Bunun yanında Büyük Ortadoğu Projesi adıyla perdelenen önce BÜYÜK KÜRDİSTAN.

Sonra tabi olarak BÜYÜK İSRAİL .

Olaylar… Olaylar…

Kuzey ve Güney .. Sadece bir yön değil .Esecek şiddetli ve sıcak rüzgarlara direnmek lazım . Rüzgar ne kadar şiddetli olursa olsun savrulmadan ayakta kalmak lazım .

İran İslam devriminin başarıya ulaşmasının en büyük sebebi Türkiye Cumhuriyeti olup , Toynbe planı uygulanırken sözde duruşlar sergileyenleri tarih yazacak .

Kimse unutmasın ! Bugün ve sonrasında yaşayacak olduklarımız hikaye veya masal değil . Gerçekte bugünleri yaşamak için ortadan kaldırılan gazeteciler, yazarlar,fikir adamları unutulmasın . Engel olması muhtemel tüm isimler BİNGO BOOK  listesine kaydedildi ve tek tek götürüldü .

Evangelist,Siyonist,İslamcı kim varsa hepsi bugün ARMAGEDDON DİN SAVAŞI İÇİN kolları sıvamış ellerinden geleni yapıyor .

Zaten savaşı başlatmayı ve milyonlarca insanı öldürmeyi başardılar.

Yıl 2001 , ABD başkanı BUSH “ Haçlı savaşı” dedi. Engel olarak görülen Ecevit ve Demirel tasfiye edildi. Üstüne Erdoğan ,Gül ikilisi getirildi.

Biz bu arada on beş yıl boyunca üzümler yedik .

Sıra tırmalamasında.

Bu yazımızın devamı illa ki olacaktır . Ama zaman vermeyeyim . Şimdilik bu kadar.

Yazımın sonuna gelirken , kitaplarımı okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum .

  • Rabıta Uğur Mumcu`dan sonra
  • Atatürk`ün Yasaklanan Kitabı
  • Yahuda “ Atatürk ve Cumhuriyete Kuşatma “

İyi günler dileklerimle ,herkese sevgi ve saygıyla

 

 

Sevgi ve saygıyla ..

BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ!
Yorum İçin Tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ!

8 SÜTÜNA MANŞET //

8 Sütuna Manşet, haber akış sistemleri, internet siteleri, sosyal medya hesapları, dergi yayınları, youtube yayını ve multimedya basın merkezleri gibi ürünlerle hizmet veren modern bir haber ajansıdır.

Dünya ve Türkiye ekonomisinden haberler yapan ajans, ulusal seyirci odaklı.

Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, spordan siyasete, seyahate bütün konuların tek adresi 8sutunamanset.com; 8Sutunamanset haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Yukar覺